$140
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11756226 |
| GTIN: | 888392459114 |
| Model: | OX3227 - Fullerâ„¢ |
| Frame Color: | Satin Black |
| Lens color: | Transparent - Demo |
| Size: | 57mm - 17mm - 139mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 57 mm |
| Temple Length: | 139 mm |
| Vertical: | 35.4 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Rectangle |
| Frame Material: | Metal |
| Personalized: | No |