Holbrook Mix Polished Black / Prizm Black Polarized 57 mm Sunglasses by Oakley
$280
$286
Details
Oakley sunglasses Holbrook Mix - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Black Polarized
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11881390 |
| MPN | OO9384-0657 |
| GTIN | 888392294869 |
| Model | Holbrook Mix |
| Frame Color | Polished Black |
| Lens Color | Prizm Black Polarized |
| Temple Length | 138 mm |
| Lens Socket Width | 57 mm |
| Size | L (135mm) Sold in one unique size |
| Frame Width | 135 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Width | 57 mm |
| Department | Men |
| Features | Lightweight |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | Prizm Polarized |
| Theme | Designer |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| MSRP | 286 |
| ORIGIN | US |
| Lens Height | 43.4 mm |
You might also like
Oakley Holbrook Mix Sunglasses Steel Prizm Sapphire Polarized OO9384-1057 Wpouch - Frame: Gray, Lens: Blue
Oakley Holbrook Mix Polarized Sunglasses Steel Prizmsapphire Square - Frame: Steel, Lens: PrizmSapphire
Oakley Holbrook Mix Sunglasses - Frame: Woodgrain
Oakley Holbrook Mix Gunmetal Steel Polarized Sapphire Blue Sunglass OO9384-10 - Frame: Steel Gunmetal Silver, Lens: Blue