SALE: $280 $286
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11881390 |
| MPN: | OO9384-0657 |
| GTIN: | 888392294869 |
| Model: | Holbrook Mix |
| Frame Color: | Polished Black |
| Lens Color: | Prizm Black Polarized |
| Temple Length: | 138 mm |
| Lens Socket Width: | 57 mm |
| Size: | L (135mm) Sold in one unique size |
| Frame Width: | 135 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Width: | 57 mm |
| Department: | Men |
| Features: | Lightweight |
| Frame Material: | Lightweight O Matter |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Lens Technology: | Prizm Polarized |
| Theme: | Designer |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| MSRP: | 286 |
| ORIGIN: | US |
| Lens Height: | 43.4 mm |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Holbrook Mix Sunglasses Steel Prizm Sapphire Polarized OO9384-1057 Wpouch - Frame: Gray, Lens: Blue
Oakley Holbrook Mix Polarized Sunglasses Steel Prizmsapphire Square - Frame: Steel, Lens: PrizmSapphire
Oakley Holbrook Mix Sunglasses - Frame: Woodgrain
Oakley Holbrook Mix Gunmetal Steel Polarized Sapphire Blue Sunglass OO9384-10 - Frame: Steel Gunmetal Silver, Lens: Blue