Christian CD50040I-084-52 Eyeglasses 52mm by Dior
$305
Details
Dior eyeglasses - Frame: Blue
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 11912396 |
| MPN | CD50040I-084-52 |
| GTIN | 192337098352 |
| Model | CD50040I-084-52 |
| Frame Color | Blue |
| Bridge Width | 0mm |
| Lens Socket Width | 52mm |
| Temple Length | 0mm |
| Frame Width | 52mm |
| Department | Unisex |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate/Metal |
| Style | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | Italy |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |
You might also like
Christian Dior Dioressence 15 Ddb 58mm Rose Gold Eyeglasses Frames Italy - Frame: Rose Gold
Christian Dior DM50008I-052-57 Eyeglasses 57mm - Frame: Havana
Christian Dior DIORDISAPPEARO2 Pjp 52mm Gray Eyeglasses Frames Italy - Frame: Gray
Christian Dior DM50090I-050-53 Eyeglasses 53mm - Frame: Brown
Christian Dior MONTAIGNE34-TFW-51 Eyeglasses 51mm - Frame: 0TFW Blue Havana Black
Christian Dior BLACKTIE235-I7J-54 Eyeglasses 54mm - Frame: Tortoise