Christian DIORDISAPPEARO2 Pjp 52mm Gray Eyeglasses Frames Italy by Dior
$365
Details
Dior eyeglasses DISAPPEAR - Frame: Gray
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 11913639 |
| MPN | DIORDISAPPEARO2 |
| Model | DIOR DISAPPEAR O2 |
| Frame Color | Gray |
| Bridge Width | 20 mm |
| Lens Socket Width | 52 mm |
| Temple Length | 150 mm |
| Vertical | 40 mm |
| Pattern | Translucent |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Square |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Acetate Metal |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim Rectangular Square |
| Country of Origin | Italy |
You might also like
Christian Dior Dioressence 15 Ddb 58mm Rose Gold Eyeglasses Frames Italy - Frame: Rose Gold
Christian Dior DM50008I-052-57 Eyeglasses 57mm - Frame: Havana
Christian Dior CD50040I-084-52 Eyeglasses 52mm - Frame: Blue
Christian Dior DM50090I-050-53 Eyeglasses 53mm - Frame: Brown
Christian Dior MONTAIGNE34-TFW-51 Eyeglasses 51mm - Frame: 0TFW Blue Havana Black
Christian Dior BLACKTIE235-I7J-54 Eyeglasses 54mm - Frame: Tortoise