Christian BLACKTIE235-I7J-54 Eyeglasses 54mm by Dior
$219
Details
Dior eyeglasses - Frame: Tortoise
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 11919491 |
| MPN | BLACKTIE235-I7J-54 |
| GTIN | 762753718372 |
| Model | BLACKTIE235-I7J-54 |
| Frame Color | Tortoise |
| Bridge Width | 19mm |
| Lens Socket Width | 54mm |
| Temple Length | 150mm |
| Frame Width | 54mm |
| Department | Male |
| Type | Eyeglasses |
| Features | Eyeglasses |
| Frame Material | Acetate/Metal |
| Style | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Country of Origin | Italy |
| Personalized | No |
| Unit Type | oz |
You might also like
Christian Dior 30MontaigneO S1I 2000 Havana Gold Eyeglasses 54-18 - Frame: DARK HAVANA GOLD
Christian Dior Lady 95.220 S1I 1000 Shiny Black Gold Eyeglasses 53-17 - Frame: SHINY BLACK GOLD
Christian Dior Dioressence 15 Ddb 58mm Rose Gold Eyeglasses Frames Italy - Frame: Rose Gold
Christian Dior CD50027I-090-53 Eyeglasses 53mm - Frame: Blue
Christian Dior MONTAIGNE34-TFW-51 Eyeglasses 51mm - Frame: 0TFW Blue Havana Black
Christian Dior DIOREXQUISEO4-086-50 Eyeglasses 50mm - Frame: Havana Gold
Christian Dior MONTAIGNE56-KB7-51 Eyeglasses 51mm - Frame: Gray Black