AQS810W-2A3V Digital/analog Combo Solar Powered 5 Alarms Resin Band by Casio
$98
Details
Casio watch [AQS810W-2A3V] Illuminator - Dial: Blue, Band: Blue
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
Product Specs
| Brand | Casio |
| SKU | 11937106 |
| MPN | AQS810W-2A3V |
| Model | Casio Illuminator |
| Band Color | Blue |
| Dial Color | Blue |
| Water Resistance | 100 m (10 ATM) |
| Movement | solar |
| Original Packaging Description | With Box |
| Reference Number | AQS810W-2A3V |
| Department | Men |
| Type | Wristwatch |
| Band Material | Resin |
| Style | Sport |
| Features | 12-Hour Dial 24-Hour Dial Alarm Chronograph Date Indicator Day/Date Solar Powered |
| With Manual/Booklet | Yes |
| Display | Analog & Digital |
You might also like
Casio Vintage Watch Resin Band Alarm 10 Year Battery Illuminator W210-1BV - Dial: Gray, Band: Black
Casio G-shock Super Illuminator Digital Chrono Watch 51mm GD120MB-1 - Band: Black, Bezel: Black
Casio Men`s Quartz Illuminator Black Resin Band 50mm Watch DW291H-9AV - Dial: Gold, Gray, Black, Band: Black, Bezel: Black
Casio MWA100HD-1AV Analog Watch Stainless Steel Band Illuminator 100 Meter WR - Dial: Black, Band: Silver, Bezel: Silver
Casio AQS810W-3AV Digital/analog Combo Solar 5 Alarms Green Resin Illuminator - Dial: Black, Band: Green
Casio Illuminator Diver Multi-function St.steel Men`s Watch AE-2000WD-1A - Dial: Gray, Band: Silver, Bezel: Black
Casio W220HF-3AV Chronograph Watch Alarm Illuminator Date Green Fabric Band - Dial: Digital, Band: Green, Bezel: Green
Casio W220HF-8AV Chronograph Watch Alarm Illuminator Date Gray Fabric Band - Dial: Digital, Band: Gray, Bezel: Gray