Kids Eyeglasses Frames Steel Plate XS OY3002-0246 Gray Blue 46-14-130 by Oakley
$112
Details
Oakley eyeglasses STEEL PLATE - Frame: Multicolor
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11961761 |
| MPN | OY3002-0246 STEEL PLATE XS |
| GTIN | 888392314741 |
| Model | OY3002-0246 STEEL PLATE XS |
| Frame Color | Multicolor |
| Bridge Width | 14 mm |
| Frame Width | 120 mm |
| Lens Socket Width | 46 mm |
| Temple Length | 130 mm |
| Department | Boys |
| Features | Full Rim Rectangular |
| Frame Material | Metal |
| Pattern | Solid |
| Personalized | No |
| Style | Full Rim |
| Theme | 90s Modern |
| Type | Eyeglasses |
| Vertical | 26 mm |
You might also like
Oakley OX3222 0154 Steel Plate Eyeglasses Size: 54 - 18 - 141 - Frame: Powder Coal
Oakley Eyeglasses Steel Plate Men`s Rectangular Metal Powder Coal 54mm OX3222-01 - Frame: Black
Oakley Steel Plate Frames - Powder Midnight - Powder Midnight/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Steel Plate Frames - Powder Coal - Powder Coal/Demo Lens, lens__map: Clear