$112
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11961761 |
| MPN: | OY3002-0246 STEEL PLATE XS |
| GTIN: | 888392314741 |
| Model: | OY3002-0246 STEEL PLATE XS |
| Frame Color: | Multicolor |
| Bridge Width: | 14 mm |
| Frame Width: | 120 mm |
| Lens Socket Width: | 46 mm |
| Temple Length: | 130 mm |
| Department: | Boys |
| Features: | Full Rim Rectangular |
| Frame Material: | Metal |
| Pattern: | Solid |
| Personalized: | No |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | 90s Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 26 mm |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley OX3222 0154 Steel Plate Eyeglasses Size: 54 - 18 - 141 - Frame: Powder Coal
Oakley Eyeglasses Steel Plate Men`s Rectangular Metal Powder Coal 54mm OX3222-01 - Frame: Black
Oakley Steel Plate Frames - Powder Midnight - Powder Midnight/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Steel Plate Frames - Powder Coal - Powder Coal/Demo Lens, lens__map: Clear