Hex Jector OX8032-0457 Black Ink / Clear Lens 57mm Eyeglasses by Oakley
$182
Details
Oakley eyeglasses HEX JECTOR - Frame: Black Ink
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12123391 |
| MPN | OX8032-0457 |
| GTIN | 888392561732 |
| Model | OAKLEY HEX JECTOR OX8032-0457 |
| Frame Color | Black Ink |
| Bridge Width | 17mm |
| Lens Socket Width | 57mm |
| Temple Length | 141mm |
| Vertical | 42mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Acetate |
| Features | Rectangular Full Rim |
| Country of Origin | Thailand |
You might also like
Oakley Hex Jector Eyeglasses OX8032-0557 57-17 141 Satin Black Camo Frames - Frame: Satin Black & Camo
Oakley Unisex Hex Jector 0OX8032 Frames - Satin Grey Smoke - Satin Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley OX8174F 0254 Hex Jector Grey Smoke 54-16-143 Rectangle Eyeglasses - Frame: Gray
Oakley - Hex Jector OX8032 0457 Black Ink 57-17-141 Rectangle Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Hex Jector (a) OX8174-0254 Hex Jector A OX8174-0254 Stain Grey Smoke / Clear Lens 54mm - Frame: Stain Grey Smoke
Oakley OX8032 Hex Jector Men`s Rectangular Frames 55mm - Frame: Satin Black