Gascan Matte Black/prizm Black Men`s Sunglasses OO9014-4360 by Oakley
$174
Details
Oakley sunglasses GASCAN - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM BLACK
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12126518 |
| MPN | OO9014-4360 |
| GTIN | 888392333414 |
| Model | OAKLEY GASCAN |
| Lens Color | PRIZM BLACK |
| Frame Color | MATTE BLACK |
| Lens Width | 60 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 128 mm |
| Frame Width | 127 mm |
| Features | Lightweight |
| MSRP | 160 |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Lens Height | 35.6 mm |
| Lens Material | Polycarbonate |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Technology | PRIZM |
You might also like
Oakley 0Oo9014 Gascan Rectangle Sunglasses - Matte Black / Prizm Grey - Si Matte Black/Prizm Grey, lens__map: Grey
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Steel w / Prizm Blk Pol - Steel/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Satin Black / Prizm Black Polarized - Matte Black/Prizm Black Polarized
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Pol Black w / Prizm Ruby - Polished Black/Prizm Ruby, lens__map: Orange
Oakley Gascan Sunglasses - Matte Black / Grey - Black
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Mil Spec Green - Military Spec Green/Black Iridium, lens__map: Black
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Matte Black w / Prizm Black - Matte Black/Prizm Black, lens__map: Grey
Oakley 0Oo9014 Gascan Rectangle Sunglasses - Matte Olive Camo / Prizm Tungsten - Matte Black/Prizm Sapphire Iridium Polarized, lens__map: Blue