$174
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 12126518 |
| MPN: | OO9014-4360 |
| GTIN: | 888392333414 |
| Model: | OAKLEY GASCAN |
| Lens Color: | PRIZM BLACK |
| Frame Color: | MATTE BLACK |
| Lens Width: | 60 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Temple Length: | 128 mm |
| Frame Width: | 127 mm |
| Features: | Lightweight |
| MSRP: | 160 |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Lightweight O Matter |
| Lens Height: | 35.6 mm |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Lens Technology: | PRIZM |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley 0Oo9014 Gascan Rectangle Sunglasses - Matte Black / Prizm Grey - Si Matte Black/Prizm Grey, lens__map: Grey
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Steel w / Prizm Blk Pol - Steel/Prizm Black Polarized, lens__map: Black
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Satin Black / Prizm Black Polarized - Matte Black/Prizm Black Polarized
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Pol Black w / Prizm Ruby - Polished Black/Prizm Ruby, lens__map: Orange
Oakley Gascan Sunglasses - Matte Black / Grey - Black
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Mil Spec Green - Military Spec Green/Black Iridium, lens__map: Black
Oakley Mens Si Gascan Sunglasses - Matte Black w / Prizm Black - Matte Black/Prizm Black, lens__map: Grey
Oakley 0Oo9014 Gascan Rectangle Sunglasses - Matte Olive Camo / Prizm Tungsten - Matte Black/Prizm Sapphire Iridium Polarized, lens__map: Blue