M2 Flame XL Matte Black/prizm Black Polarized Sunglasses OO9343-1945 by Oakley
$239
Details
Oakley sunglasses Frame - Frame: Matte Black, Lens: Prizm Black Polarized
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12166590 |
| MPN | OO9343-1945 |
| GTIN | 888392546593 |
| Model | Oakley M2 Frame XL |
| Frame Color | Matte Black |
| Lens Color | Prizm Black Polarized |
| Temple Length | 121 mm |
| Size | M (132mm) Sold in one unique size |
| Frame Width | 132 mm |
| Style | Wrap |
| Country of Origin | United States |
| Department | Men |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Lens Technology | Prizm Polarized |
| Personalized | No |
| Theme | Designer |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Height | 36.6 mm |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
You might also like
Oakley Asian Flak Beta OO9372-09 Men`s Rectangular Sunglasses in Plastic Frame - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Black Iridium
Oakley O Frame MX Jet Black with Dark Grey and Clear Sand - Jet Black/Dark Grey, Lens: Dark Grey
Oakley OO9406-C937 Sutro Sunglasses Blue Steel Frame Prizm Sapphire Lenses - Frame: Blue, Lens: Prizm Sapphire
Oakley Sunglasses Turbine OO9263-56 Black Ink Frame W/ Prizm Sapphire Lens - Black, Frame: Black, Lens: Blue
Oakley SI Ballistic M-frame 2.0 Two Lens Kit - Frame: Black
Oakley M Frame 2.0 Industrial Glasses Matte Frame W/ Clear Lens OO9213-04 - Frame: Black, Lens: Clear
Oakley Plazma OO9019A-17 Sunglasses Black Frame Prizm Ruby Lens 59mm - Frame: Black, Lens: Red