SALE: $170 (-18%) $207
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11875779 |
| MPN: | OO9372-09 |
| GTIN: | 888392407221 |
| Model: | Oakley Flak Beta |
| Frame Color: | Polished Black |
| Lens Color: | Prizm Black Iridium |
| bridge size: | 09 mm |
| Lens size: | 65 mm |
| Temple Length: | 131 mm |
| Department: | Men |
| Type: | Sunglasses |
| Frame Material: | Plastic |
| Style: | Rectangular |
| Theme: | Designer |
YOU MIGHT ALSO LIKE
OO9363-14 Mens Oakley Flak Beta Polarized Sunglasses - Frame: Black
Oakley Flak Beta Aero Flight OO9363-1164 Matte Navy Prizm Black Sunglasses - Frame: Blue, Lens: Black
Oakley Flak Beta Matte Black Sunglasses Half Rim OO9363-0864 64-08-131 - Frame: Black, Lens: Black
Oakley Flak Beta 09372 Silver/clear Black Photochromic A Fit Sunglasses 27 - Frame: Silver, Lens: BLACK/CLEAR
Oakley Flak Beta A Sunglasses - Carbon / Prizm Dark Golf - Carbon/Prizm Dark Golf, lens__map: Pink
OO9363-13 Mens Oakley Flak Beta Polarized Sunglasses - Frame: Black, Lens: Blue
Oakley Flak Beta A Sunglasses Polished Black / Prizm Black Iridium Lens - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Black Iridium
Oakley Flak Beta Matte Black/jade Iridium Unisex Sunglasses OO9363-16 - Frame: Black, Lens: Green