Eyeglasses Hex Jector OX 8032 8032-08 Blue Steel 55mm by Oakley
$228
NEW
Details
Oakley eyeglasses Hex Jector - Frame: Matte Blue Steel, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12250366 |
| GTIN | 888392609267 |
| Model | Hex Jector OX8032 |
| Frame Color | Matte Blue Steel |
| Lens Color | Clear |
| Bridge Width | 16 mm |
| Lens Width | 55 mm |
| Temple Length | 141 mm |
| Vertical | 36 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Rectangle |
| Frame Material | O_matter |
| Country of Origin | Thailand |
| Lenses | Demo with Print |
You might also like
Oakley Hex Jector Eyeglasses OX8032-0557 57-17 141 Satin Black Camo Frames - Frame: Satin Black & Camo
Oakley Unisex Hex Jector 0OX8032 Frames - Satin Grey Smoke - Satin Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley - Hex Jector OX8032 0457 Black Ink 57-17-141 Rectangle Eyeglasses - Frame: Black
Oakley Hex Jector (a) OX8174-0254 Hex Jector A OX8174-0254 Stain Grey Smoke / Clear Lens 54mm - Frame: Stain Grey Smoke
Oakley Hex Jector OX8032-0457 Black Ink / Clear Lens 57mm Eyeglasses - Frame: Black Ink
Oakley OX8032 Hex Jector Men`s Rectangular Frames 55mm - Frame: Satin Black