Sunglasses Flak 2.0 XL OO9188-K459 Matte White / Prizm Dark Golf Lens by Oakley
$196
NEW
Details
Oakley sunglasses FLAK - Frame: Matte White, Lens: PRIZM DARK GOLF
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12317483 |
| MPN | OO9188-K459 |
| GTIN | 888392684356 |
| Model | OAKLEY FLAK 2.0 XL |
| Frame Color | Matte White |
| Lens Color | PRIZM DARK GOLF |
| Frame Width | 126 mm |
| Bridge Width | 12 mm |
| Lens Width | 59 mm |
| Temple Length | 133 mm |
| MSRP | 214 |
| LOT # | 75.60 |
| Lens Technology | PRIZM |
| Type | Sunglasses |
| Department | Men |
| UV Protection | 100% UV Protection |
| Lens Material | Polycarbonate |
| Frame Material | Lightweight O Matter |
| Features | Lightweight |
| Lens Height | 38 mm |
| Country of Origin | United States |
You might also like
Oakley Flak 2.0 XL Sunglasses - Frame: 94, Lens: Prizm Saphire Iridium
Oakley Flak Jacket Sunglasses 03-906J Infrared/black Iridium Asian - Frame: Gray, Lens: Blue Iridium
Oakley Flak 2.0 XL Matte Black / Clear 59 mm Sunglasses OO9188-9859 - Frame: Matte Black, Lens: Clear
Oakley Men`s Flak 2.0 XL Polished White/prizm Field One Size Sunglasses - Frame: Polished White, Lens: Prizm Field
Oakley Flak 2.0 Xxl 009488 Polished White/prizm Field Sunglasses - Frame: POLISHED WHITE, Lens: FIELD
Oakley Men`s Flak 2.0 Polarized Polished Black/prizm Black One Size Sunglasses - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Black
Oakley Flak Beta A Sunglasses Polished Black / Prizm Black Iridium Lens - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Black Iridium
Oakley Flak 2.0 XL Sunglasses Limited Edition Red Tiger / Prizm Black Lens - Frame: Red Tiger, Lens: Prizm Black