$201
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 12138476 |
| MPN: | OO9188-9859 |
| GTIN: | 888392388124 |
| Model: | Flak 2.0 XL |
| Frame Color: | Matte Black |
| Lens Color: | Clear |
| Temple Length: | 133 mm |
| Size: | S (126mm) Sold in one unique size |
| Frame Width: | 126 mm |
| Bridge Width: | 12 mm |
| Lens Width: | 59 mm |
| Style: | Wrap |
| Department: | Men |
| Features: | Lightweight |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Personalized: | No |
| Theme: | Designer |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| MSRP: | 193 |
| ORIGIN: | US |
| Frame Material: | Lightweight O Matter |
| Lens Height: | 38 mm |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Asian Flak Beta OO9372-09 Men`s Rectangular Sunglasses in Plastic Frame - Frame: Polished Black, Lens: Prizm Black Iridium
Oakley Flak 2.0 S Polished White/prizm Sapphire Unisex Sunglasses OO9511-0259 - Frame: POLISHED WHITE, Lens: PRIZM SAPPHIRE
Oakley Flak 2.0 Xxl Matte Black/prizm Deep Water Polarized Men`s Sunglasses - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM DEEP WATER
OO9363-13 Mens Oakley Flak Beta Polarized Sunglasses - Frame: Black, Lens: Blue
Oakley Men`s OO9188 Flak 2.0 XL Rectangular Sunglasses Polished White/fire Irid - Frame: White, Lens: Red Iridium
Oakley Flak 2.0 XL Sunglasses - Frame: 94, Lens: Prizm Saphire Iridium
Oakley Flak Jacket Sunglasses 03-906J Infrared/black Iridium Asian - Frame: Gray, Lens: Blue Iridium