Women`s 53mm Red Pink Opticals MARC649-92Y-53 by Marc Jacobs
$102
$240
NEW
Details
Marc Jacobs sunglasses - Frame: Red, Lens: No Color, Other Frame: Red Pink
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
Product Specs
| Brand | Marc Jacobs |
| SKU | 12370033 |
| MPN | MARC649-92Y-53 |
| GTIN | 716736786995 |
| Frame Color | Red |
| Other Frame Color | Red Pink |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Style | Cat Eye |
| Gender | Women`s |
| Type | Opticals |
| Department | Women |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Cat-Eye |