SALE: $102 (-58%) $240
Genuine & Authentic Marc Jacobs
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Marc Jacobs
Marc Jacobs is a prestigious fashion brand known for its innovative designs and playful aesthetic. Renowned for its eclectic collections, Marc Jacobs offers a range of clothing, handbags, and accessories that blend sophistication with creativity. With Marc Jacobs, you can embrace unique styles that make a bold statement and reflect your individuality in the world of fashion.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Marc Jacobs |
| SKU: | 12370033 |
| MPN: | MARC649-92Y-53 |
| GTIN: | 716736786995 |
| Frame Color: | Red |
| Other Frame Color: | Red Pink |
| Lens Color: | No Color |
| Other Lens Color: | Demo Lens |
| Lens Width: | 53 mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Arm Length: | 145 mm |
| Style: | Cat Eye |
| Gender: | Women`s |
| Type: | Opticals |
| Department: | Women |
| Frame Material: | Plastic |
| Frame Shape: | Cat-Eye |