Wingback SQ OX5148-0556 Titanium Satin Light Gold Authen Eyeglasses 56-18 by Oakley
$271
$370
NEW
Details
Oakley eyeglasses WINGBACK - Frame: SATIN LIGHT GOLD
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12472050 |
| Model | OAKLEY WINGBACK SQ OX5148-0556 |
| Frame Color | SATIN LIGHT GOLD |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 56 mm |
| Temple Length | 136mm |
| Vertical | 36 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Eyeglasses |
| Style | RECTANGLE |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Titanium |
| Features | Half Frame |
You might also like
Oakley Eyeglasses Wingback SQ OX5148-0256 56-18 136 Titanium Pewter Frames - Frame: Pewter, Lens: Demos with Imprint
Oakley Eyeglasses Wingback SQ OX5148-0156 56-18 Titanium Matte Black Frames - Frame: Black, Lens: Demos with Imprint
Oakley Eyeglasses Frame Wingback SQ OX5148-0756 Brushed Grenache Brown 56-18-136 - Frame: Red
Oakley Wingback SQ OX5148-0154 Glasses Satin Black Titanium 54-18-136 - Frame: Black
Oakley Eyeglasses Frames Only Wingback SQ OX5148-0256 56-18-136 Pewter with - Frame: Pewter