SALE: $271 (-27%) $370
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 12472050 |
| Model: | OAKLEY WINGBACK SQ OX5148-0556 |
| Frame Color: | SATIN LIGHT GOLD |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 56 mm |
| Temple Length: | 136mm |
| Vertical: | 36 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Vision |
| Department: | Unisex Adults |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | RECTANGLE |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Titanium |
| Features: | Half Frame |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Eyeglasses Wingback SQ OX5148-0256 56-18 136 Titanium Pewter Frames - Frame: Pewter, Lens: Demos with Imprint
Oakley Eyeglasses Wingback SQ OX5148-0156 56-18 Titanium Matte Black Frames - Frame: Black, Lens: Demos with Imprint
Oakley Eyeglasses Frame Wingback SQ OX5148-0756 Brushed Grenache Brown 56-18-136 - Frame: Red
Oakley Wingback SQ OX5148-0154 Glasses Satin Black Titanium 54-18-136 - Frame: Black
Oakley Eyeglasses Frames Only Wingback SQ OX5148-0256 56-18-136 Pewter with - Frame: Pewter