Eyeglasses Pitchman R OX 8105-01 Satin Black 50mm RX by Oakley
$290
NEW
Details
Oakley eyeglasses Pitchman - Frame: Satin Black, Lens: Clear
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 12487043 |
| MPN | 810501 |
| GTIN | 888392216465 |
| Model | Pitchman R |
| Frame Color | Satin Black |
| Lens Color | Clear |
| Bridge Width | 19 mm |
| Lens Width | 50 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Vertical | 43 mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Round |
| Frame Material | O_Matter |
| Features | Full Rim |
| Country of Origin | Thailand |
| Lenses | Demo with Print |
You might also like
Oakley Pitchman OX8050-0553 Polished Black 53/18/140 Eyeglasses - Frame: Polished Black
Oakley Eyeglasses Pitchman OX 8050-1555 55-18 Black Silver with Red Frames - Frame: Black Ink Frames Matte Black Silver & Red Temples, Lens: Clear Demos
Oakley Pitchman Frames - Satin Black - Satin Black/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox8050 Pitchman Rectangle Frames - Polished Grey Smoke / Clear - Polished Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear
Oakley Frame 0Ox8149 Pitchman R Carbon Round Frames - Satin Grey Smoke / Clear - Satin Grey Smoke/Demo Lens, lens__map: Clear