Men Sunglasses Gold Grey Mask Ultradior MU B0A0 by Dior
$540
NEW
Details
Dior sunglasses ULTRA - Frame: Gold, Lens: Grey
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
Product Specs
| Brand | Dior |
| SKU | 12491683 |
| MPN | CD40029U 10A ULTRADIOR MU |
| GTIN | 192337071508 |
| Model | Dior CD40029U 10A ULTRADIOR MU B0A0 |
| Frame Color | Gold |
| Lens Color | Grey |
| Temple Length | 140 mm |
| Pattern | Solid |
| Lens Technology | Tinted |
| Type | Sunglasses |
| UV Protection | UV400 |
| Department | Men |
| Lens Material | Plastic |
| Style | Shield |
| Theme | Designer |
| Frame Material | Metal |
| Features | Full Rim |
| Country of Origin | Italy |
You might also like
Christian Dior Ultra RCWY1 Matte Black Gold Grey Sunglasses - Frame: Black Matte Gold, Lens: Grey
Christian Dior Women`s Ultradior/s RCW/Y1 Gold/matte Black Sunglasses 56mm - Gold Black, Frame: Gold/ Matte Black, Lens: Grey
Christian Dior ULTRADIOR-SU-B0D2-65 Sunglasses 65mm - Frame: Gold, Lens: Brown
Christian Dior ULTRADIOR-SU-B0B0-65 Sunglasses 65mm - Frame: Gold, Lens: Blue