$540
Genuine & Authentic Dior
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dior
Dior is a legendary French luxury brand known for its haute couture, elegant ready-to-wear, and iconic fragrances. Renowned for its innovative designs and exceptional craftsmanship, Dior embodies timeless sophistication and feminine beauty. With Dior, you can experience the pinnacle of luxury fashion, making it a preferred choice for those seeking to elevate their style with elegance and grace.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dior |
| SKU: | 12491683 |
| MPN: | CD40029U 10A ULTRADIOR MU |
| GTIN: | 192337071508 |
| Model: | Dior CD40029U 10A ULTRADIOR MU B0A0 |
| Frame Color: | Gold |
| Lens Color: | Grey |
| Temple Length: | 140 mm |
| Pattern: | Solid |
| Lens Technology: | Tinted |
| Type: | Sunglasses |
| UV Protection: | UV400 |
| Department: | Men |
| Lens Material: | Plastic |
| Style: | Shield |
| Theme: | Designer |
| Frame Material: | Metal |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Christian Dior Ultra RCWY1 Matte Black Gold Grey Sunglasses - Frame: Black Matte Gold, Lens: Grey
Christian Dior Women`s Ultradior/s RCW/Y1 Gold/matte Black Sunglasses 56mm - Gold Black, Frame: Gold/ Matte Black, Lens: Grey
Christian Dior ULTRADIOR-SU-B0D2-65 Sunglasses 65mm - Frame: Gold, Lens: Brown
Christian Dior ULTRADIOR-SU-B0B0-65 Sunglasses 65mm - Frame: Gold, Lens: Blue