G-shock GDB500-1 Bluetooth Step Tracker Smaller and Thinner Black Watch by Casio
$184
Details
Casio watch [GDB500-1] BLUETOOTH - Dial: Black, Band: Black
Casio is a versatile electronics brand renowned for its durable and innovative watches, calculators, and digital instruments. Known for combining functionality with style, Casio offers a wide range of products, from rugged G-Shock watches to elegant timepieces. With Casio, you experience cutting-edge technology and reliable design, making it a trusted choice for both everyday use and specialized needs.
Product Specs
| Brand | Casio |
| SKU | 9649691 |
| MPN | GDB500-1 |
| GTIN | 889232373690 |
| Model | G-SHOCK BLUETOOTH |
| Band Color | Black |
| Dial Color | Black |
| Case Size | 46x41mm approx |
| Reference Number | GDB500-1 |
| Case Thickness | 11mm approx |
| Department | Unisex Adults |
| Caseback | Screwback |
| Watch Shape | Octagon |
| Style | Sport |
| Features | Water-Resistant |
| Case Material | Resin |
| Movement | Japan Quartz |
| Water Resistance | 200 m (20 ATM) |
| With Papers | Yes |
| Type | Wristwatch |
| Band Material | Resin |
| Case Finish | Matte |
| With Manual/Booklet | Yes |
| Display | Digital |
You might also like
Casio WSB1000-8BV Digital Watch 100M Water Resistant Bluetooth Step Tracker 200 - Grey, Dial: Grey, Band: Grey
Casio G-shock Carbon Core Bluetooth Solar Black Casioak Watch Gshock GA-B2100-1A - Black, Blue
Casio Men`s G Shock Bluetooth Date Display Black Watch 49MM GST-B500BD-1A9CR - Dial: Black, Band: Black
Casio Edifice ECB20DC-1A Bluetooth® Blue Gray Mens Watch - Dial: Blue, Band: Gray, Bezel: Gray
Casio G-shock G-steel Bluetooth Solar Gold Mens Watch GSTB100GC-1A - Dial: Black, Band: Black, Bezel: Black
Casio G-shock Black Ana-digi Mobile Link Bluetooth Watch GA-B2100 GAB2100-1A - Black, Dial: Black, Band: Black
Casio Pro Trek Titanium Quad Sensor Bluetooth Outdoor Men`s Watch PRTB70T7 - Dial: Black, Band: Silver