Draw UP OX8057 Trans Jade Demo Lens 54-17-139 Eyeglasses Frame w/ Case by Oakley
$134
Details
Oakley eyeglasses - Frame: Green
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11059135 |
| MPN | OX8057 805709 OX8057 905705 |
| GTIN | 888392610195 |
| Frame Color | Green |
| Bridge Width | 17 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 139 mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Women |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |
| Personalized | No |
| Theme | Designer |
| Features | Full Rim |