Dehaven OX8054 Mens Plastic Eyeglass Frame 02 Satin Grey Smoke 53-18 by Oakley
$275
Details
Oakley eyeglasses DEHAVEN - Frame: Gray
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11334321 |
| GTIN | 888392575579 |
| Model | DEHAVEN OX8054 |
| Frame Color | Gray |
| Bridge Width | 18 mm |
| Lens Socket Width | 53 mm |
| Temple Length | 136 mm |
| Vertical | 40 mm |
| Pattern | Solid |
| Character | Oakley |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Style | Full Rim |
| Personalized | No |
| Frame Material | Metal Temples Plastic |
| Theme | Athleisure |
| Features | Full Rim Square |
| Character Family | Oakley |
| Product Line | Oakley |
You might also like
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0455 55-18 136 Matte Black Gold Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Gold, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0155 55-18 136 Matte Black Silver Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Silver, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo