$182
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11643644 |
| MPN: | OX8054-0253 |
| GTIN: | 888392575579 |
| Model: | OAKLEY DEHAVEN OX8054-0253 |
| Frame Color: | Stain Grey Smoke |
| Bridge Width: | 18mm |
| Lens Socket Width: | 53mm |
| Temple Length: | 136mm |
| Vertical: | 38mm |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Style: | Full Rim |
| Features: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0455 55-18 136 Matte Black Gold Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Gold, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0155 55-18 136 Matte Black Silver Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Silver, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley Dehaven OX8054 Mens Plastic Eyeglass Frame 02 Satin Grey Smoke 53-18 - Frame: Gray
Oakley OX8054-0253 Dehaven Satin Smoke Grey 53/18/136 Eyeglasses - Frame: Satin Smoke Grey