$275
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 11334321 |
| GTIN: | 888392575579 |
| Model: | DEHAVEN OX8054 |
| Frame Color: | Gray |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 136 mm |
| Vertical: | 40 mm |
| Pattern: | Solid |
| Character: | Oakley |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Personalized: | No |
| Frame Material: | Metal Temples Plastic |
| Theme: | Athleisure |
| Features: | Full Rim Square |
| Character Family: | Oakley |
| Product Line: | Oakley |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0455 55-18 136 Matte Black Gold Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Gold, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0155 55-18 136 Matte Black Silver Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Silver, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo