Polo PH1225 9216 Eyeglasses - Black/gunmetal /demo Lens 145-54-20mm by Ralph Lauren
$105
Details
Ralph Lauren eyeglasses - Frame: Black/Gunmetal
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
Product Specs
| Brand | Ralph Lauren |
| SKU | 11641663 |
| MPN | PH1225 9216 |
| Model | PH1225 9216 |
| Frame Color | Black/Gunmetal |
| Bridge Width | 20 mm |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Temple Length | 145mm |
| Pattern | Solid |
| Year Manufactured | 2020-2029 |
| Type | Eyeglasses |
| Department | Men |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Style | Square |
| Features | Full Rim |
| Country of Origin | Italy |