$105
Genuine & Authentic Ralph Lauren
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ralph Lauren
Ralph Lauren Corporation is an American fashion company producing products ranging from the mid-range to the luxury segments. They are known for the clothing, marketing and distribution of products in four categories: apparel, home, accessories, and fragrances.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ralph Lauren |
| SKU: | 11641663 |
| MPN: | PH1225 9216 |
| Model: | PH1225 9216 |
| Frame Color: | Black/Gunmetal |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Pattern: | Solid |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Plastic |
| Theme: | Designer |
| Personalized: | No |
| Style: | Square |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |