Dehaven OX8054-0253 Stain Grey Smoke / Clear Lens 53mm by Oakley
$182
Details
Oakley eyeglasses DEHAVEN - Frame: Stain Grey Smoke
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
Product Specs
| Brand | Oakley |
| SKU | 11643644 |
| MPN | OX8054-0253 |
| GTIN | 888392575579 |
| Model | OAKLEY DEHAVEN OX8054-0253 |
| Frame Color | Stain Grey Smoke |
| Bridge Width | 18mm |
| Lens Socket Width | 53mm |
| Temple Length | 136mm |
| Vertical | 38mm |
| Department | Men |
| Type | Eyeglasses |
| Theme | Designer |
| Age Group | Adult |
| Frame Material | Acetate Metal |
| Style | Full Rim |
| Features | Full Rim |
You might also like
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0455 55-18 136 Matte Black Gold Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Gold, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley Eyeglasses Dehaven OX8054-0155 55-18 136 Matte Black Silver Frames - Matte Black, Frame: Satin Matte Black & Silver, Lens: Clear Demos with "Oakley" Logo
Oakley Dehaven OX8054 Mens Plastic Eyeglass Frame 02 Satin Grey Smoke 53-18 - Frame: Gray
Oakley OX8054-0253 Dehaven Satin Smoke Grey 53/18/136 Eyeglasses - Frame: Satin Smoke Grey