$145
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 10729574 |
| MPN: | W0411L2 |
| GTIN: | 091661437656 |
| Bezel Color: | Gold |
| Band Color: | Gold |
| Dial Color: | Gold |
| Lug Width: | 8 mm |
| Case Size: | 21 mm |
| Band Width: | 8 mm |
| Closure: | Hidden Fold Clasp |
| Indices: | Arabic Numerals Round Indexes |
| Year Manufactured: | 2010-2019 |
| Band/Strap: | Bracelet |
| Department: | Women |
| Caseback: | Snap |
| Bezel Type: | Gem-Set |
| Watch Shape: | Round |
| Style: | Casual Classic Dress/Formal Luxury Sport |
| Features: | 12-Hour Dial Gemmed |
| Case Material: | Stainless Steel |
| Movement: | Quartz |
| Reference Number: | W0411L2 |
| Type: | Wristwatch |
| Band Material: | Stainless Steel |
| Case Finish: | Polished |
| Display: | Analog |