$174
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 10732124 |
| MPN: | OO9449-0460 |
| GTIN: | 888392454997 |
| Model: | Oakley Gibston |
| Lens Color: | Prizm Sapphire |
| Frame Color: | Polished Clear |
| Lens Width: | 60 mm |
| Temple Length: | 132 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Frame Width: | 131 mm |
| Size: | M |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Men |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Lightweight O Matter |
| Lens Height: | 38 mm |
| Lens Technology: | Prizm |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Gibston Prizm Ruby Polarized Lens Black Frame Sunglasses OO9449-05 60 - Frame: Black, Lens: Red
Oakley Gibston XL Matte Black/prizm Sapphire Men`s Sunglasses OO9470-0362 - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM SAPPHIRE
OO9449-16 Mens Oakley Gibston Polarized Sunglasses - Frame: Matte Black
OO9449-23 Unisex Oakley Gibston Polarized Sunglasses - Frame: Matte Black Camo
Oakley Sunglasses Gibston X-silver Prizm Black OO9449-22 - Frame: Silver, Lens: Black
Oakley Gibston XL Steel/prizm Black Polarized Men`s Sunglasses OO9470-0262 - Frame: STEEL, Lens: PRIZM BLACK POLAR
Oakley Gibston XL Polarized Sunglasses OO9470-0662 Matte Black W/ Prizm Ruby - Frame: Matte Black, Lens: PRIZM RUBY POLARIZED