$165
Genuine & Authentic Tory Burch
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tory Burch
Tory Burch is an American fashion designer, businesswoman and philanthropist. She is the Executive Chairman and Chief Creative Officer of her own brand.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tory Burch |
| SKU: | 10745900 |
| MPN: | Tory Burch 2030 849 |
| Model: | TY2030 849 |
| Frame Color: | smoke blue/gold |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 135 mm |
| Vertical: | 33 mm |
| Frame Type: | Eyeglasses |
| Character: | Blue Vision |
| Gender: | Female |
| Frame Shape: | Cat Eye |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Cat Eye |
| Frame Material: | Metal & Plastic |
| Theme: | Designer |
| Age Group: | Adult |
| Personalized: | No |
| Features: | Cat Eye Full Rim Round Square |
| Product Line: | tory Burch |