SALE: $202 $214
Genuine & Authentic Oakley
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Oakley
Oakley is a leading eyewear brand known for its innovative sports sunglasses and performance gear. With a focus on advanced lens technology and durability, Oakley products are designed for athletes and outdoor enthusiasts. Whether you`re biking, skiing, or just enjoying the sun, Oakley provides stylish and high-performance options that enhance your experience while protecting your eyes.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Oakley |
| SKU: | 10751864 |
| MPN: | OO9511-0159 |
| GTIN: | 888392668905 |
| Model: | OAKLEY FLAK 2.0 S |
| Lens Color: | PRIZM GOLF |
| Frame Color: | POLISHED BLACK |
| Lens Width: | 59 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Temple Length: | 123 mm |
| Frame Width: | 120 mm |
| Features: | Lightweight |
| MSRP: | 214 |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Unisex Adults |
| Frame Material: | Lightweight O Matter |
| Lens Height: | 36.9 mm |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Lens Technology: | PRIZM |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Oakley Flak 2.0 Xxl Matte Black/prizm Deep Water Polarized Men`s Sunglasses - Frame: MATTE BLACK, Lens: PRIZM DEEP WATER
OO9363-13 Mens Oakley Flak Beta Polarized Sunglasses - Frame: Black, Lens: Blue
Oakley Men`s OO9188 Flak 2.0 XL Rectangular Sunglasses Polished White/fire Irid - Frame: White, Lens: Red Iridium
Oakley Flak 2.0 XL Sunglasses - Frame: 94, Lens: Prizm Saphire Iridium
Oakley Flak Jacket Sunglasses 03-906J Infrared/black Iridium Asian - Frame: Gray, Lens: Blue Iridium
Oakley Flak 2.0 XL Matte Black / Clear 59 mm Sunglasses OO9188-9859 - Frame: Matte Black, Lens: Clear
Oakley Men`s Flak 2.0 XL Polished White/prizm Field One Size Sunglasses - Frame: Polished White, Lens: Prizm Field