$190
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 10753500 |
| MPN: | DG 3192 2803 |
| Model: | Dolce & Gabbana DG 3192 2803 |
| Frame Color: | Black |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 53 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Character: | Vision |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangle |
| Frame Material: | Acetate |
| Age Group: | Adult/Teen |
| Theme: | 80s 70s 90s American Celebrity Classic Designer |
| Personalized: | No |
| Features: | Cat Eye Square |
| Character Family: | OUT OF STOCK EVERYWHERE |
| Product Line: | Dolce & Gabbana |