SALE: $252 (-33%) $375
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 10753941 |
| MPN: | 0DG5077 3285 52 |
| GTIN: | 8056597534819 |
| Model: | 0DG5077 3285 52 |
| Frame Color: | Burgundy |
| Frame Width: | 140 mm |
| Bridge Width: | 16 mm |
| Lens Socket Width: | 52MM |
| Temple Length: | 140 mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Vertical: | 39 mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Theme: | Designer |
| Style: | Rectangle |
| Frame Material: | Acetate |
| Height: | 43 mm |
| Features: | Full Rim |