SALE: $204 (-65%) $580
Genuine & Authentic Dolce & Gabbana
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana stands as an elite fashion brand which distinguishes itself through its powerful designs and sophisticated Italian manufacturing techniques. Dolce & Gabbana distinguishes itself through its dynamic patterns and elaborate design elements to deliver clothing items and accessories and perfumes that express Italian fashion and elegance. The high-fashion items from Dolce & Gabbana allow you to make a statement in any situation because they exude glamour and individuality.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Dolce & Gabbana |
| SKU: | 10758746 |
| MPN: | DG4417-32477E-54 |
| GTIN: | 8056597757393 |
| Model: | DG4417-32477E-54 |
| Frame Color: | burgundy |
| Lens Color: | red mirror |
| Temple Length: | 145mm |
| Lens Size: | 54mm |
| Type: | Sunglasses |
| Department: | Women |
| Style: | Cat eye |
| Theme: | Designer |
| Lens Technology: | 100% UV Protection |
| Frame Material: | Plastic |
| UV Protection: | 100% UV Protection |
| Personalized: | No |
| Year Manufactured: | 2020-2029 |
| Protection: | 100% UV Protection |
| Gender: | Women |
| Style Number: | DG4417-32477E-54 |
| Style Name: | Cat eye |
| Temple: | 145mm |
| AGE: | Adult |