$256
Genuine & Authentic Giorgio Armani
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Giorgio Armani
Giorgio Armani is a prestigious luxury fashion brand recognized for its timeless elegance and sophisticated designs. Known for high-quality tailoring and refined aesthetics, Giorgio Armani offers a range of clothing, accessories, and fragrances that embody Italian style. With Giorgio Armani, you can enjoy classic pieces that enhance your wardrobe and make a lasting impression in any setting.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Giorgio Armani |
| SKU: | 10759726 |
| MPN: | AR7148 5042 |
| GTIN: | 8053672805024 |
| Model: | Giorgio Armani AR 7148 5042 |
| Frame Color: | Matte Black |
| Lens Socket Width: | 51 mm |
| Bridge Width: | 19 mm |
| Temple Length: | 150 mm |
| Frame Width: | 140 mm |
| Lens Width: | 51mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Metal Plastic |
| Vertical: | 43 mm |
| Features: | Full Rim Round |
| Theme: | Designer Modern |
| Bundle Listing: | No |
| Age Group: | Adult |
| Manufacturer Color: | 5042 |