SALE: $1102 $1175
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 10760593 |
| Handle/Strap Color: | White |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | White |
| Lining Color: | Black |
| Size: | Medium |
| Bag Length: | 9.4" |
| Shape: | Hobo |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Casual Formal Party/Cocktail Workwear Shoulder Bag |
| Bag Depth: | 3.2" |
| Accents: | Grommet |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Original Dust Bag |
| Department: | Women |
| Style: | Shoulder Bag |
| Features: | Inner Pockets |
| Pattern: | Solid |
| Bag Height: | 8.4" |
| Handle Style: | Shoulder Strap |
| Exterior Material: | Polyolefin |
| Hardware Material: | Silver |
| Strap Drop: | Adjustable |
| Country of Origin: | Italy |
| Handle/Strap Material: | Polyolefin |
| Product Line: | Moschino Logo |