$156
Genuine & Authentic MCM
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT MCM
With its global creative hub based in Berlin, MCM is a globally diverse, multicultural brand, steeped in rich heritage.
Celebrated by cultural icons, established and rising creative forces, athletes, and musicians, MCM continues to inspire and lead through its cutting-edge innovations and expert craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | MCM |
| SKU: | 10764280 |
| MPN: | MCM 2724 001 54mm |
| GTIN: | 886895544436 |
| Model: | MCM 2724 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Socket Width: | 54 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Frame Material: | Acetate |
| Style: | Full Rim |
| Type: | Eyeglasses |
| Department: | Women |
| Manufacturer Color: | 001 |