$114
Genuine & Authentic Juicy Couture
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Juicy Couture
Juicy Couture is a playful luxury fashion brand known for its iconic velour tracksuits and vibrant designs that embody a fun and glamorous California lifestyle. Offering a wide range of apparel, accessories, and fragrances, Juicy Couture combines casual elegance with a bold, youthful spirit, making it a favorite choice for those who seek stylish and comfortable pieces with a touch of luxury.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Juicy Couture |
| SKU: | 10765149 |
| MPN: | 11JCCT5JC-LR |
| GTIN: | 885919761941 |
| Model: | Let It Shine |
| Handle/Strap Color: | Black |
| Hardware Color: | Silver |
| Exterior Color: | Black |
| Lining Color: | white & Black Juicy Couture Logo |
| Bag Width: | 9 in |
| Size: | Medium |
| Country of Origin: | Cambodia |
| Shape: | Dome |
| Closure: | Zip |
| Occasion: | Business Casual Party/Cocktail Travel Wedding Workwear |
| Handle Drop: | 3 inches |
| Bag Depth: | 5 in |
| Fabric Type: | Black Velvet and Leather |
| Accents: | Crystal Rhinestone Stitching Strap Accent Tassel Zipper |
| Personalize: | No |
| Accessories: | Bag Charm |
| Department: | Women |
| Unit Type: | Unit |
| Style: | Backpack |
| Features: | Adjustable Strap Audio Pocket Bottle Pocket Convertible Credit Card Inner Pockets Lightweight Limited Edition Lined Mobile Phone Pocket Outer Pockets Packable Padded Pockets Zip-Around |
| Unit Quantity: | 1 |
| Finish: | Brushed Velvet |
| Pattern: | Black Velvet "Let It Shine" Juicy Couture |
| Bag Height: | 12 in |
| Character: | Hearts Hippie |
| Handle Style: | Top Handle |
| Lining Material: | Fabric |
| Exterior Material: | Velvet |
| Hardware Material: | Silver |
| Theme: | 80s 90s Beach Biker College Colorful Designer Geek Love Motorcycle Music Nature Outdoor Preppy Princess Rainbow Retro Rock School Sports Teacher Tortoise Transportation University |
| Strap Drop: | Adjustable |
| Handle/Strap Material: | Leather |
| Product Line: | Juicy Couture |