$118
Genuine & Authentic Moschino
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Moschino
Moschino is a high-end luxury Italian fashion brand well-known for being wonderfully colorful, eccentric, and often made with unusual materials.
Since its inception the brand has been noted for its irreverence and eccentricity.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Moschino |
| SKU: | 10765862 |
| GTIN: | 716736116310 |
| Model: | MOS 536 |
| Frame Color: | Brown |
| Frame Width: | 130 mm |
| Bridge Width: | 15 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Vertical: | 30 mm |
| Pattern: | Tortoise Shell |
| Character: | Vision Rx Prescription |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Rectangle |
| Theme: | Optical Frame |
| Frame Material: | Acetate |
| Features: | Full Rim |
| Lens Height: | 30 mm |
| Country of Origin: | Italy |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Moschino Love MOL572 3H2 Eyeglasses Black Pink Frame 53mm - Frame: Black Pink
Moschino Rx Eyeglasses Frame - Mos 503 0807 - Black/gold 53-17-140 - Frame: Black
Moschino Women Eyeglasses Size 51mm-140mm-17mm - pink, Frame: pink
Moschino Women`s Rx Eyeglasses - Mos 522 0086 - Dark Havana 54-15-140 - Frame: Havana
Moschino Women Eyeglasses Size 51mm-140mm-19mm - havana, Frame: havana
Moschino Rx Eyeglasses Frame - Mos 545 000 - Rose Gold / Black 52-17-145 - Frame: Gold
Moschino Love MOL525 0807 00 Black/transparent 52mm Eyeglasses - Frame: Black/Transparent, Lens: Clear Demo Lenses, code: 080700
Moschino Demo Cat Eye Ladies Eyeglasses MOS613 01ED 51 MOS613 01ED 51 - Green, Frame: Green