$125
Genuine & Authentic Guess
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Guess
Guess is a renowned fashion brand known for its trendy apparel, accessories, and iconic denim. With a focus on youthful, bold designs, Guess offers a wide range of styles that reflect contemporary trends. Whether you`re dressing up for a night out or seeking casual wear, Guess provides fashionable options that help you express your individuality and stand out in any crowd.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Guess |
| SKU: | 10778634 |
| MPN: | GU1964 097 |
| GTIN: | 889214032010 |
| Model: | GU1964 097 |
| Frame Color: | Multicolor |
| Bridge Width: | 20 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Lens Socket Width: | 52 mm |
| Temple Length: | 145 mm |
| Department: | Unisex Adults |
| Features: | Full Rim Round |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Style: | Round |
| Theme: | 90s Modern |
| Type: | Eyeglasses |
| Vertical: | 43 mm |