$228
Genuine & Authentic Police
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Police
Police is a renowned fashion brand recognized for its edgy eyewear and stylish accessories. Known for its bold designs and innovative style, Police offers a range of sunglasses, watches, and jewelry that cater to fashion-forward individuals. With Police, you can express your unique personality and confidently stand out with distinctive pieces that enhance any outfit.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Police |
| SKU: | 10786336 |
| MPN: | SPLE05M |
| GTIN: | 190605342909 |
| Model: | Origins-47 |
| Frame Color: | Black |
| Lens Color: | Gray |
| Temple Length: | 145 mm |
| Bridge Size: | 17 mm |
| Lens Socket Width: | 57 mm |
| Department: | Men |
| Frame Material: | Plastic |
| Lens Technology: | Anti-Reflective |
| Style: | Full Rim |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Police Origins 47 Men`s Classic Square Sunglasses - SPLE05M57 - Black/Grey (0700), Frame: Select Variation
Police Origins Bullet 1 Glossy Dark Havana Men`s Square Sunglasses SPLE37N560722 - Frame: Glossy Dark Havana, Lens: Grey Green
Police From Men in Black Movie Men`s Origins-2 SPL/873 D82M Blue Sunglasses - Frame: Blue, Lens: Blue
Police From Men in Black Movie Origins-4 SPL891 SPL/891 08FF Gold Sunglasses - Frame: Gold, Lens: Brown