$239
Genuine & Authentic Tom Ford
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Tom Ford
Tom Ford is a prestigious luxury brand known for its innovative designs and timeless elegance. Recognized for its high-quality fashion, accessories, and fragrances, Tom Ford offers a range of products that embody sophistication and style. With Tom Ford, you can elevate your wardrobe with bold pieces that reflect modern glamour and exceptional craftsmanship.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Tom Ford |
| SKU: | 10789382 |
| MPN: | 001 FT5640-B |
| Model: | FT5640-B |
| Frame Color: | Black Gold |
| Bridge Width: | 19mm |
| Lens Socket Width: | 51mm |
| Temple Length: | 145mm |
| Vertical: | 41mm |
| Department: | Women |
| Type: | Eyeglasses |
| Age Group: | Adult |
| Frame Material: | Acetate Metal |
| Style: | Full Rim |
| Theme: | Designer |
| Features: | Full Rim |
| Country of Origin: | Italy |
| Product Line: | Tom Ford |