$256
Genuine & Authentic Giorgio Armani
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Giorgio Armani
Giorgio Armani is a prestigious luxury fashion brand recognized for its timeless elegance and sophisticated designs. Known for high-quality tailoring and refined aesthetics, Giorgio Armani offers a range of clothing, accessories, and fragrances that embody Italian style. With Giorgio Armani, you can enjoy classic pieces that enhance your wardrobe and make a lasting impression in any setting.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Giorgio Armani |
| SKU: | 10790532 |
| MPN: | AR7076F 5415 |
| GTIN: | 8053672392425 |
| Model: | Giorgio Armani AR 7076F 5415 |
| Frame Color: | Blue Havana |
| Lens Socket Width: | 55 mm |
| Bridge Width: | 17 mm |
| Temple Length: | 140 mm |
| Frame Width: | 135 mm |
| Lens Width: | 55mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Men |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Full Rim |
| Frame Material: | Acetate Metal Plastic |
| Vertical: | 36 mm |
| Features: | Full Rim Rectangular |
| Theme: | Designer Modern |
| Bundle Listing: | No |
| Age Group: | Adult |
| Manufacturer Color: | 5415 |