$378
Genuine & Authentic Chopard
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Chopard
Chopard operates as a Swiss manufacturer together with its retail business focused on producing luxury watches and jewelry and accessories. The leading position of Chopard in the Swiss luxury watch and jewelry market results from its creative approach and advanced technology and expert artisan skills.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Chopard |
| SKU: | 10792737 |
| Model: | VCH 911V |
| Color: | OK20 |
| Frame Color: | Gunmetal |
| Bridge Width: | 17mm |
| Lens Socket Width: | 56mm |
| Temple Length: | 140mm |
| Country of Origin: | Italy |
| Department: | Unisex |
| Type: | Eyeglasses |
| Style: | Half Rimless |
| Frame Material: | Metal Wood |
| Age Group: | Adult |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Chopard La Strada Eyeglasses VCH155S 06XD Violet Melange/gold 53mm 155 - Frame: Gold
Chopard VCH323S 0700 Titanium Eyeglasses Frame Women`s Black Full Rim 53mm - Frame: Black
Chopard VCHG25S 300 Titanium Eyeglasses Women`s Rose Gold Rimless 56mm - Frame: Rose Gold
Chopard VCH145 06ZE Eyeglasses Havana Honey Silver Frame 54mm - Frame: Havana
Chopard VCH318S 0XAE Eyeglasses Red Havana Glittery Frame 54mm - Frame: Red Havana Glitter