$414
Genuine & Authentic Ray-Ban
100% Satisfaction Guarantee
Free shipping worldwide
Price includes tax
![]()
ABOUT Ray-Ban
Ray-Ban is a legendary eyewear brand known for its iconic sunglasses and optical frames. Renowned for their timeless styles and high-quality lenses, Ray-Ban offers a variety of designs that cater to different tastes and lifestyles. With Ray-Ban, you can protect your eyes while making a bold fashion statement, making it a favorite choice among fashion enthusiasts and celebrities alike.
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Ray-Ban |
| SKU: | 10796157 |
| GTIN: | 8056597364270 |
| Model: | RB 5395 THALIA 2012 |
| Lens Color: | Clear Demo with imprint |
| Frame Color: | Havana / Dark Tortoise |
| Temple Length: | 140 mm |
| Lens Socket Width: | 49 mm |
| Bridge Width: | 18 mm |
| Lens Width: | 49mm |
| Department: | Unisex |
| Style: | Geometric |
| Type: | Eyeglasses |
| Features: | Full Rim |
| Frame Material: | Plastic |
| Vertical: | 41 mm |
YOU MIGHT ALSO LIKE
Ray Ban RX7119F 7119 5715 55 Top Light Brown On Havana Eyeglasses Rayban 7119 - Frame: Brown
Ray Ban Eyeglasses RB 7066 5585 Havana Tortoise Blue Optical Frame 52-17-140 - Frame: Brown
Ray-ban Eyeglasses RB 5395 Thalia 2000 49-18 140 Black Plastic Frames W/case - Frame: Black, Lens: Clear Demo with imprint
Rayban RB5395F 2144 Thalia Eyeglasses Size: 53 - 18 - 145 - Frame: Striped Havana